Nová Smlouva * Nové Stvoření * MATERIÁLY pro Nový Život

Film - Chatrč (2017) - české titulky

aktualizováno 19.8.2017

Chatrč - The Shack - 2017

Film Chatrč (The Shack) byl natočen podle stejnojmenné knihy, kterou napsali William Paul Young, Wayne Jacobsen a Brad Cummings. Ve filmu hrají: Sam Worthington, Radha Mitchell, Octavia Spencer, Tim McGraw a další. Soundtrack z filmu Chatrč na Youtube.

Jako dítě Mackenzie "Mack" Phillips (Sam Worthington) vyrůstal v tvrdých podmínkách v rodině, kde otec byl alkoholik a bil ho i svoji manželku. Jako dospělý žije celkem spokojený život a se svojí ženou Nan mají tři děti: Kate, Joshe a Missy. Jeho život ale náhle zasáhne zničující událost, která nejen v něm zanechá spoustu bolesti a otázek. Aby toho nebylo málo, po nějakém čase obdrží zvláštní vzkaz, který ho zve na místo, které v něm vyvolává ty nejhorší vzpomínky. Mack se tam nakonec ze zoufalství vydá a následující události ho navždy poznamenají...

Můžete narazit na antipropagandu jak vůči knize, tak vůči filmu, doporučuji - nebuďte tupé ovce, nepapouškujte cizí názory, udělejte si názor sami s Duchem Svatým.

Hodnocení filmu Chatrč

Není to o hereckých výkonech, impozatní kompozici a podobně. Film je silným příběhem o tragédii, vině a odpuštění.

Film Chatrč bude pro mnohé prvním krokem k zamyšlení a porozumění, že Bůh je jiný, než Ho prezentuje náboženství a než je ve všeobecném povědomí lidí. Že Bůh je Láska, hledá své ztracené děti a touží po vztahu s námi. Bůh je ještě lepší, než jak je vykreslený ve filmu, ale je to krok dobrým směrem. Dalším krokem je potom Skutečná Boží přirozenost, Poznání Boha a ultimátně věci od Dana Mohlera o poznání Boha a proměně života.

Film je sice slabší odvar knihy, nicméně podle mě není špatný :-) (Ono se to ani všechno do filmu dostat nedá.) Pro některé to může být kontroverzní, pro jiné to zase bude asi trošku záběr na mozkové závity, ale film má každopádně co nabídnout každému upřímnému člověku. S čím k filmu půjdete, to si i odnesete.

Myslím, že je více než dobrá upoutávka na knihu, která jde mnohem víc do hloubky, řeší více věcí, a kterou nelze než doporučit každému, kdo touží po skutečném vztahu s Bohem.

Za mě ****

Stáhnout české titulky k filmu Chatrč

Zde si můžete stáhnout české titulky k filmu Chatrč. (Nesrovnatelně kvalitnější než předchozí slovenské a české titulky)

Zjištěné nedokonalosti v titulcích (Obsahuje spoilery ;-)

Scéna s Moudrostí v jeskyni: Ve vyvrcholení "soudu" Moudrost Mackovi říká doslova: "soudil jsi své děti [jako] hodné lásky", přeloženo jako "usoudil jsi, že tvoje děti jsou hodné lásky" - pointa v tomto místě je, že my často vnímáme soud  pouze jako něco negativního, ale zde je ukázané, že soud může znamenat naprosto pozitivní a úžasnou věc!

Zhlédnout film Chatrč na gloria.tv

Vaše hodnocení filmu Chatrč

19.06.2017 *****

Tak jako kniha i film se mi moc líbil. Slovy ani myšlenkami neumím vyjádřit sílu filmu i všeho, co mi to dalo. Jedním slovem DĚKUJI ❤


26.06.2017 *****

Film i kniha jsou krásný, doporučuji.


26.06.2017 *****

Je to opravdu úžasný příběh,který ukazuje hloubku vztahů s Bohem a jeho váhu, v čase kdy se dosti křesťanů "honí" za divy a zázraky, které určitě patří do Božího království, jenže i Ježíš nám říká, abychom se neradovali z toho když nás poslouchají demoni, ale máme se radovat ze je naše jméno zapsáno v nebi.Je to velmi silný příběh o odpuštění a Boží lásce, o tom že realitou je to, že žijeme v padlém a zničeném světě, kde Bůh je tak reálný....


27.06.2017 *****

Film se velmi povedl a nelze plně vyjádřit slovy, co vše může lidem jeho shlédnutí přinést. Na takový film je možné se dívat opakovaně.


02.07.2017 *****

Nádherný, nádherný a ještě stokrát nádherný film ukazující Boží lásku k člověku.


03.07.2017 *****

Dakujeme za krasny film plny krasnych zazitkov.

08.07.2017 *****

Je to pecka je tam obsiahnute vsetko.


10.07.2017 *****

Taky jsem při filmu naplnila Sarayinu křišťálovou lahvičku slzami.

Krásný umělecký a hluboký žážitek.


12.07.2017 *****

Super


12.07.2017 *****

Bol som uzdraveny zo sudenia.


13.07.2017 *****

Co více dodat? Je to velká Láska, ke Všem a Všemu....... cítím ji po shlédnutí, tohoto krásného díla.


18.07.2017 *****

Žehnám tvůrcům tohoto filmu. Nádherně vystihuje obrovskou Boží lásku i touhu mít s námi vztah. Silný, vysvobozující zážitek.


18.07.2017 *****

Nádhera, nic jiného nelze napsat... Ostatní je na každém z NÁS.

18.07.2017 *****

Nedovedu vyjádřit slovy,jak jsem šťastná, že jsem mohla film konečně shlédnout... Mockrát děkuji a musím jen souhlasit, že kniha i film jsou velmi krásné!!!!


18.07.2017 *****

Nádhera, děkuji.


20.07.2017 *****

Kniha mi úplně vzala dech a film se také moc povedl, děkuji.


20.07.2017 *****

Bála jsem se patosu, ale bylo to uchopeno s takovým citem a pochopením v srdci, že z toho vyšlo jemné dílko ze kterého vystupuje Saraju :)))


23.07.2017 *****

Tento film vnímám jako veliké poselství nám, lidem... Děkuji, je nádherný a má mnoho co říci každému z nás...


24.07.2017 *****

Mnoho přátel mi tento film doporučovalo...Opravdu krásný, hluboký, příběh o lidské víře...O Bohu, takovém jakého by každý člověk měl mit v srdci...


25.07.2017 *****

Četla jsem knihu a vím, že jsem se v ní ztrácela. Byla jsem velmi překvapená, že je to zfilmované a nenapadlo by mě, že by se do tohoto tématu někdo pustil. Je velmi těžké přenést knihu na plátno, tak, aby tam byly zachyceny pocity a vše co kniha obsahuje a co má člověku dát. Nutno však říci, že film je bezesporu perfektně zpracovaný, myslím, že tvůrcům se povedlo navodit atmosféru, pocity a sdělení, které má tento film předat.

Takže za mě je to úžasný a velice hluboký příběh a jsem ráda,že jsem ho mohla vidět. Po celou dobu trvání filmu jsem neměla oko suché a snad jsem ani nedýchala :-)


29.07.2017 *****

Skvělý film :-) Viděli jsme ho několikrát. Doporučuji.


29.07.2017 *****

Úžasný, zamyšlení, vysvětluje vše.


01.08.2017 *****

Velmi obohacující film... doporučuji všem ;-)


01.08.2017 *****

Neuvěřitelně hluboký film. Sám mám podobný problém odpustit otci, neboť jsem zažíval něco podobného, jako hlavní hrdina, a tento film mi hodně otevřel srdce. Budu se na něho dívat znovu a znovu... Děkuji za něj.


03.08.2017 *****

Četla jsem knihu před několika roky a to jedním dechem a vracela se k ní, tak hluboce se mě dotkla... Filmové zpracování je krásné a vždy si říkám, že ten kdo to napsal, to musel i prožít, je to tak autentické, až se tají dech. Díky za krásný film plný lásky a bolesti, ale Láska vždy zvítězí!


07.08.2017 *****

Nelze popsat slovy👍 Bůh je láska a tento film je o nekonečností lásky a citu❤️


08.08.2017 *****

Film mi ukázal vše, co jsem v knize nedokázala pochopit. Je to nádherný zažitek - cítit lásku Boha a to, jak není potřeba soudit, jen odpustit a pustit, aby člověk nežil minulostí. Z celého srdce děkuji všem, kteří se na tom podíleli, včetně autora.


16.08.2017 *****

Najkrajší film ktorý som videla 😇😇😇❤️❤️❤️❤️


17.08.2017 *****

Úžasný film...

17.08.2017 *****

Ešte som nič tak silné nevidela. Je to posolstvo nám ľuďom. Boh je láska.

19.08.2017 *****

Krásný film s velkým poselstvím.

Odeslat hodnocení filmu

Pokud jste film viděli, můžete se s ostatními podělit o jeho hodnocení (+ počet hvězdiček *) a přínos ;-)

Podobné stránky

Aktuální odkaz:

https://www.nove-stvoreni.cz/online-film-chatrc-2017
HTML odkaz:
Nové stvoření: Křesťanské filmy > Film - Chatrč (2017)
Odkaz na zdroj:
Převzato z webu Nové-Stvoření.cz: Křesťanské filmy > Film - Chatrč (2017)
Html kód odkazu na zdroj:
<a target="_blank" href="https://www.nove-stvoreni.cz/online-film-chatrc-2017">Převzato z webu Nové-Stvoření.cz: Křesťanské filmy > Film - Chatrč (2017)</a>