NS: MATERIÁLY Pro Nový Život

Kdo je Dan Mohler

Dan Mohler se narodil v roce 1961. Má manželku a dvě děti - dceru a syna. Žije ve Spojených státech, ve státě Pennsylvania.

Dan Mohler je obyčejný člověk, který žije v USA. Přestože se nikdy nikde nepropagoval, nenapsal žádné knihy, nic neprodává, nemá počítač, internet a donedávna neměl ani mobil, tak jeho život mění životy lidí po celém světě.

Dan chodil do 19 let do církve, byl pokřtěný, říkal si křesťan, znal a dělal křesťanské věci, ale realita byla taková, že nebyl opravdu znovuzrozený a neznal Boha. Přestal tam chodit, protože vnímal, že to nemá smysl.

V roce 1995, když mu bylo 33, tak jeho manželství bylo v troskách a chystal se začít "odznova" s jinou ženou, když k němu v práci jednou přišel Bůh a říká mu "Ty ani nevíš, zda jsem skutečný." Dan tam prožil, že Bůh je reálný a úplně mu vydal svůj život a Boží realita ho úplně změnila.

Nestudoval žádnou Biblickou školu, ale strávil spoustu času na skrytém místě s Otcem. Výsledkem jsou tisíce změněných životů, protože lidé se nesetkávají s doktrínou, ale s realitou proměněného života a realitou Boha v jeho životě.

Nesnažíme se lidi přimět, aby se modlili nějakou modlitbu. Milujeme lidi a lidé jsou proměněni a znovu se narodí proto, že se setkali tváří v tvář s proměnou a realitou znovuzrozeného života. Rozumíte? Když někoho miluji na ulici - když někoho zastavím, mluvím s ním a modlím se za něj, tak můj cíl není - zde by se měli ti, co jsou evangelizačně zaměření, přidržet židle a opravdu vyslechnout moje srdce, nezablokovat se v mysli - můj cíl není, aby se modlili "modlitbu hříšníka", můj cíl je milovat je bezpodmínečnou láskou, bez jakýcholiv postranních úmyslů, aby dobře uviděli tvář Ježíše Krista.
― Dan Mohler

Ještě nikdy jsem neslyšel a neviděl někoho kázat a žít, co žije a káže Dan Mohler - a to jsem toho slyšel hodně :-) Pointa je, že takový život je pro každého věřícího.

Materiály