Nová Smlouva * Nové Stvoření * MATERIÁLY pro Nový Život

Kdo je Dan Mohler

aktualizováno 3.12.2018

***** Dan Mohler se narodil v roce 1961. Má manželku a dvě děti - dceru a syna. Žije ve Spojených státech, ve státě Pennsylvania.

Dan Mohler je úžasným příkladem křesťanského života v moci a Lásce ve vztahu s Otcem, je příkladem toho, k čemu jsme byli stvořeni a povoláni.

Dan Mohler je na první pohled obyčejný člověk, který žije v USA. Nemá počítač, internet, donedávna neměl ani mobil, ale žije život, o kterém se mnohým křesťanům ani nesnilo a nevěří, že je vůbec možný. Dan chodil do 19 let do církve, byl pokřtěný, říkal si křesťan, znal a dělal křesťanské věci, ale realita byla taková, že nebyl opravdu znovuzrozený a neznal Boha. Přestal tam chodit, protože vnímal, že to nemá smysl.

V roce 1995, když mu bylo 33, tak jeho manželství bylo v troskách a chystal se ve své pýše a sobectví začít "odznova" s jinou ženou, když k němu v práci jednou přišel Bůh a říká mu "Ty ani nevíš, zda jsem skutečný." Dan tam prožil, že Bůh je reálný a úplně mu vydal svůj život a Boží realita ho úplně změnila. Nikdy nestudoval žádnou Biblickou školu, ale strávil spoustu času na skrytém místě s Otcem. Má s Otcem velmi důvěrný vztah na úrovni, o které většina lidí jen sní.

Nikdy si nepřipravuje kázání, nenapsal žádné knihy, nemá žádnou světoznámou velkou službu, nic neprodává a přesto je ho plný internet. Mluví věci, které mu Duch dává na srdce. Proměna, pevnost, čistota, Láska, moc a pravda, které jdou z jeho života proměnily již desetitisíce životů po celém světě. Káže pravdu a pravda osvobozuje a uschopňuje lidi žít také tak. V běžném každodenním životě se dotýká lidí, se kterými se setkává, a oni se skrze něj setkávají s Bohem, který je miluje, uzdravuje, povzbuzuje a mluví k nim. Výsledkem jsou tisíce opravdu změněných životů, protože lidé se nesetkávají s doktrínou, ale s realitou proměněného života a realitou Boha v jeho životě.

ukázat více ...

PS: Pokud nebudete rozumět, jak může Dan Mohler být tak nadšený, když v životě prošel peklem, tak to je o důvod víc si ho poslechnout ;-)

Dan to má na momentálně na srdci tak, že cestuje pouze po církvích ve Spojených státech. (Pozn. Dan Mohler je něco jako "duchovní otec" Todda White)

Nesnažíme se lidi přimět, aby se modlili nějakou modlitbu. Milujeme lidi a lidé jsou proměněni a znovu se narodí proto, že se setkali tváří v tvář s proměnou a realitou znovuzrozeného života. Rozumíte? Když někoho miluji na ulici - když někoho zastavím, mluvím s ním a modlím se za něj, tak můj cíl není - { zde by se měli ti, co jsou evangelizačně zaměření, přidržet židle a opravdu vyslechnout moje srdce, nezablokovat se v mysli} - můj cíl není, aby se modlili "modlitbu hříšníka", můj cíl je milovat je bezpodmínečnou láskou, bez jakýcholiv postranních úmyslů, aby dobře uviděli tvář Ježíše Krista. (Dan Mohler)

Ještě nikdy jsem neslyšel a neviděl někoho kázat a žít, co žije a káže Dan Mohler - a to jsem toho slyšel hodně :) Pointa je, že takový život je pro každého věřícího.

Materiály

Proč si poslechnout Dana Mohlera?

  • Pokud toužíte po tom, aby Bůh byl realný i ve vašem životě a skrze váš život
  • Pokud toužíte Boha opravdu znát, znát Ho jako svého Otce a mít s Ním opravdový vztah, ne jen o Něm něco vědět
  • Pokud chcete poznat takovou Lásku, o které se vám ani nesnilo
  • Pokud toužíte po úplné proměně života a zjistili jste, že "více se snažit" k tomu nevede
  • Pokud chete znát důvod, proč jste stvořeni, proč jste zde a co je cílem křesťanského života
  • Pokud chcete zjistit, že Bible není vůbec složitá, že pokud máte správnou perspektivu, tak jsou ve skutečnosti všechny věci velmi jednoduché
  • Pokud chcete vidět člověka, který prošel peklem, ale namísto, aby ho to odrovnalo, tak je ještě víc nadšený a Bůh je pro něj reálnější
  • Pokud chcete vidět příklad někoho, kdo je velice blízko tomu, jaký byl Ježíš, a že je možné takto žít
Aktuální odkaz:

https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-dan-mohler
HTML odkaz:
Nové stvoření: Neck Ministries > Dan Mohler
Odkaz na zdroj:

Autor: nove-stvoreni.cz
Zdroj: https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-dan-mohler
Text je pod licencí CC BY-NC-SA

Html kód odkazu na zdroj:
<p>Autor: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/">nove-stvoreni.cz</a><br />Zdroj: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-dan-mohler">https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-dan-mohler</a><br /> Text je pod licencí <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">CC BY-NC-SA</a></p>