NOVÉ STVOŘENÍ * Život, pro který jste byli stvořeni

Archiv novinek na webu

aktualizováno 6.3.2019

Leden / Január 201924.01.2019

Média

Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 3.díl

Prosinec / December 201815.12.2018

Média

Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 1.díl

 Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 2.díl

Video + Ke čtení + Ke stažení: Dan Mohler - Slyšte pravdu (české titulky)

Na YouTube: Dan Mohler - čo znamená byť spasený (slovenské titulky v obraze)

Anglická část

Dan Mohler: spousta kázání z letoška, nově ke stažení i anglická videa, obzvláště doporučuji Building Champions Conference

Todd White: nový film: Pure & Holy - Svatí a čistí (2018) i ke stažení (zatím bez titulků - nejsou ani oficiální anglické)

Září / September 201803.09.2018

Knihy

Doporučená kniha: Garold Andersen - Balíček v ruksaku (2010) Ve vyjetých kolejích nebo v Boží stopě?

Změny

Sekce Lidé a Akce byla prozatím odstavena kvůli GDPR - je potřeba zjistit, jaký dopad na tuto část NS má Evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a případně zapracovat potřebné změny. A vlastně i přemyslet trochu koncept, jelikož to moc nefungovalo :))

Z Nového Stvoření zmizely některé materiály a informace, které jsem již neměl na srdci nebo jsem je kvůli svědomí nemohl dále šířit.

Červen / jún 201801.06.2018

Média

Audio / Video: Curry Blake - mini seminář Nový člověk, Ostrava 2018, také ke stažení.

Květen / máj 201815.05.2018

Akce

Curry Blake v Ostravě, mini seminář Nový člověk, 18 - 19. 5. 2018. Modlitby za nemocné budou v Sobotu 19. 5. odpoledne. Sobota 14:30-19:30 - Shromáždění a modlitby (Modlitební setkání je volně přístupné pro každého)

Duben / apríl‎ 201823.04.2018

Média

Video + Audio + Text / ke stažení: Dan Mohler - Dobrá zpráva (v2) Revize prvního a zřejmě také nejnadupanějšího videa na NS. Předěláno do HD, opraveny faktické chyby, přeslechy a šílená čeština :-) Je to video, které můžete vidět 100x a pokaždé to ve vás něco udělá :-) (+ nové audio a text)

Výročí 6 let Nového Stvoření

Že to ale letí, co? :-)

Březen / marec 201813.03.2018

Média

Text / ke stažení: Dan Mohler - Můj partner mě brzdí, co mám dělat? (přeloženo na přání, po mnoha upomínkách :)))

Audio: Artur Heider - Jak rozumět Bibli - doplněn poslední díl: Nová Smlouva

Změny

Už nějakou dobu vnímám a řeším, že něco není v pořádku. Od doby, co jsem to začal nějak řešit, posupně začínám některé věci vidět, a uvědomovat si, co mě odvedlo z cesty. Začínám rozumět, že věci, které pomohly otevřít oči mně, nemusí být nutně vhodné a bezpečné pro všechny, protože nejsou tam, kde já, nezažili, nevidí a neznají to, co já a proto to také neberou tak jako já.

Asi nějak podvědomě jsem si naivně myslel, že lidé věci vidí a vnímají jako já, že mají stejnou vizi a jde jim o stejnou věc, takže si prostě z toho všeho různorodého, co je na Novém Stvoření, vezmou jen to dobré, a to ostatní nechají být. Že rozumí a vidí, stejně jako to před léty docvaklo mně, že jediné, o co jde, je stát se láskou = znát Ho = být jako On, a že všechno ostatní plyne až z tohoto.

Vede mě to z k zamyšlení se, přehodnocení věcí, které dělám, podporuji a kterých se účastním, jejich ovoce a k čemu to vede, a vůbec celkové vize Nového stvoření, a chci se vrátit k původní vizi NS. Z NS proto postupně zmizí nějaké věci. O tom všem napíši víc, až to budu mít nějak víc zesumírované. :-)

Únor / február 201814.02.2018

Akce

V sekci Lidé a Akce najdete lidmi pořádané akce. V březnu/marci má být v ČR a SR Tatiana Alekseieva a další. Upozornění: Pokud plánujete jet letos na Curry Blake do Ostravy, registrace je do konce února za oba dny 350 Kč/osobu, poté 420 Kč/osobu.

Média

Video: Dan Mohler - Křest Duchem Svatým (v2) - revidovaná verze titulků od Johna1:12 - díky za ně :-)

Text / audio: Dan Mohler - Křest Duchem Svatým

Audio: Artur Heider - Jak rozumět Bibli - doplněny díly: Smlouva s Mojžíšem 2. část a Smlouva s Davidem

Ke stažení / Text v PDF: Curry Blake - Božie Kráľovstvo - Kyjev 2016 (slovensky) - zpracovaný text ze semináře Božie Kráľovstvo

Audio + Ke čtení / ke stažení: revize textu překladu: Dan Mohler - Škola moci a Lásky - Lekce 1, první z revizí překladů, překlad by měl být nyní srozumitelnější :)

Co dál...

Bez větších problémů proběhl upgrade serveru, opraveny problémy v sekci Lidé. Probíhá revize textů "Školy moci a Lásky" od DM, postupně proběhne revize a předělání videí od Dana Mohlera. Youtube kanál Nové Stvoření se rozdělil, stávající kanál zůstane pouze pro česká videa, anglická budou na novém kanálu New Creation. Stránky i český kanál do budoucna trochu pročistím a "vyjasním". Anglická sekce NS se přesune na vlastní doménu new-creation.info.

Díky lidem, co jste ozvali, že byste mohli přepisovat, až se k tomu dostanu, ozvu se, zatím je potřeba u/dodělat spoustu jiných věcí :-)

Leden / január 201803.01.2018

Upozornění

1. 2. 2018 proběhne upgrade serveru, web bude střídavě nedostupný.

Akce

Poznámka: Akce od nyní najdete v sekci Lidé a Akce, kde je lidé také mohou vytvářet / zadávat. Akce můžete odebírat přes RSS.

Akce: Setkání v Olomouci 20 .01. 2018

Akce: AKTUALIZACE: Tatiana Alekseieva zde měla být od 1. února, ale její příjezd je prozatím odložen. :-)

Akce: Seminář Nový člověk s lidmi s JGLM UK v dubnu v Třinci, info v sekci Lidé a akce.

Akce: V Ostravě by letos v květnu měl opět být Curry Blake, podrobnosti na Facebooku.

Média

Online: Sozo.cz vysílání je už moře, takže záznamy byly rozděleny a přemístěny, nyní mají vlastní kategorii "Sozo.cz" přímo v sekci Audio / Video - Online. Najdete tam jak online vysílání, tak záznamy. Případné nápady na zpřehlednění uvítám.

Sekce Lidé a Akce

Doladěním pár věcí a přidání funkcionality změna a obnovení hesla, je sekce Lidé a Akce oficiálně spuštěna. Veškeré akce od nyní najdete tam.

Přidána možnost přidat komentáře k akcím, vychytány věci, lepší odezva při problémech při zadávání akcí a registraci.

Co bude dál?

Díky za hlasování v anketě Koho z Nového Stvoření "nejvíc posloucháte" / kdo vás nejvíc zajímá?

V poslední době jsem se zabýval spoustou různých věcí a poslouchal spoustu lidí, abych zjistil, že asi nemá moc smysl poslouchat lidi, kteří neznají Boha. Názorů a teologie jsou mraka a mraka a nejzáludnější na tom je, že spousta z toho lidem "dává" smysl, protože to je cesta, která se člověku zdá být správná - že to ale nevede k životu, člověk zjistí až pozdě...

Smyslem Nového Stvoření nikdy nebylo přinést nepřeberné množství různých názorů, učení, senzací, ani vůdců, které by lidé mohli následovat, ale přinést věci, které opravdu změní život a přivedou je k tomu, pro co byli stvořeni. Upřímně - většina lidí na Novém Stvoření je tam jen pro to, aby posloužili narušením a zrušením náboženských pevností a pomohli lidem zastavit se, rozhlédnout se, nadechnout se, začít přemýšlet a vstoupit do svobody, nikoliv, aby je lidé následovali a "žrali i s chlupama" a nechali se zapřáhnout pod jiné jho a ustanovit si jiné náboženské pevnosti.

Mám na srdci přeložit ještě pár kázání od Dana Mohlera a potom se pustit do jeho první "Školy života v Království" (KLS 2010), kde Dan postupně od samých základů odhaluje, co je skutečné křesťanství, k čemu jsme stvořeni, co je osobní vztah s Bohem, jak zapřít sebe, jak a čím se změní náš život, jak následovat Ježíše, co je láska a jak se jí stát, motivy, perspektivy a spousty věcí kolem, doplněné praktickými příklady a svědectvími... Žádná teologie, ale hustý Život ;))) - K současným střípkům od Dana Mohlera to dodá kompletní obraz a světlo do moře věcí...

Jedná se o přes 80h audio záznamů = překlad do textu je práce na víc jak půl roku, tak pokud by se našel někdo, kdo má čas, čeština mu nedělá problémy a byl by ochoten přepisovat česky mluvený překlad do textu, ozvěte se.

Listopad / november 201727.11.2017

Audio: Artur Heider - Jak rozumět Bibli - probíhající série velmi zajímavých a podnětných kázání

Anketa: Hlasujte - Koho z Nového Stvoření "nejvíc posloucháte" / kdo vás nejvíc zajímá? - pokud jste ještě nehlasovali, hlasujte ;-)

Dvě upozornění

Na Facebooku si někdo založil český profil (Pavel) "Dan Mohler" a bez uvedení autora, licence a zdroje tam vkládá texty a materiály z Nového Stvoření. Tento člověk ani jeho aktivita nemá s Novým Stvořením nic společného!

Co se týká NS, tak co vím, se to ještě nestalo, ale pokud by se někdo někdy vydával za Nové Stvoření a dělal nějaké sbírky nebo chtěl po lidech peníze na Nové Stvoření, tak s Novým Stvořením nemá nic společného! Obdobně - pokud by vám někdo chtěl prodávat materiály z Nového Stvoření, jedná se o podvod, nahlaste to! Materiály jsou neprodejné a nikdy nebudu dělat sbírky nebo po lidech chtít, aby na NS nějaké peníze dávali.

Nové Stvoření na Facebooku nenajdete, na FB nevěřím ani na něj nemám čas ;-)

Sekce Lidé a Akce

Po letech, co jsem to měl na srdci, se konečně povedlo dotáhnout realizaci sekce Lidé a Akce do funkčního stavu (lide.nove-stvoreni.cz). Vývoj ještě bude pokračoval, nicméně by systém v základu měl být už plně funkční ;-)

V anketě o vytvoření sekce Lidé a Akce hlasovalo přes 200 lidí pro, což celkem překonalo moje očekávání, a případná mapa by podle něj mohla (hodně přibližně) vypadat asi takto. Tož časem uvidíme ;-)

Aktuální odkaz:

https://www.nove-stvoreni.cz/novinky
HTML odkaz:
Nové stvoření: Informace > Archiv novinek
Odkaz na zdroj:

Autor: nove-stvoreni.cz
Zdroj: https://www.nove-stvoreni.cz/novinky
Text je pod licencí CC BY-NC-SA

Html kód odkazu na zdroj:
<p>Autor: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/">nove-stvoreni.cz</a><br />Zdroj: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/novinky">https://www.nove-stvoreni.cz/novinky</a><br /> Text je pod licencí <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">CC BY-NC-SA</a></p>