NOVÉ STVOŘENÍ Život, pro který jsme byli stvořeni

Archiv novinek na webu

Prosinec / december 2020

Ke čtení

Dárek na Štědrý den ;-) Ke čtení: Dan Mohler - Opravdu Ho znát (text).

Média

Dárek na Boží hod vánoční ;-) Video: Dan Mohler - Opravdu Ho znát. (pouze úvod, celek je dostupný pouze jako text / audio)

Anketa + dotaz

Anketa: Koho z Nového Stvoření "nejvíc posloucháte"? (2021) Výsledky obdodbné ankety z roku 2020 najdete zde :-)

Dotaz: Jaká je podle vás nejdůležitější otázka na světě?

Čtení překladů na webu

Nově technická vychytávka pro lidi, kteří čtou texty ze stránek na mobilu nebo na počítači a využívají funkci zvětšení, aby se jim lépe četlo. (Může posloužit i těm, kteří si chtějí vytisknout přeložený text větším písmem). Nově je dostupný nový "režim čtení přes celou obrazovku" s tlačítky pro zvětšení a zmenšení textu, indikací pozice a možností uložit si, kde zrovna člověk skončil. Režim lze spustit klepnutím na ikonu , kterou najdete na stránce s textem překladu (v názvu překladu). Více v nápovědě "Jak použít online čtečku překladů". Vyzkoušet můžete třeba zde. Nápady a připomínky sem.

Co dál?

Čas sice letí, ale plány se nemění, jen se posouvají. Obsah je stále aktuální - stále jsem nenarazil na nic, co by bylo "větší" a "lepší", než co žije a káže Dan Mohler, takže až to zase půjde, budu zase překládat věci od něho.

Nové Stvoření pomalu našlapuje do 9 let své existence... Wow... Když jsem před devíti lety šel na doporučení na stránky TV7 a klikl na vyučování Curryho Blake, které tam překládala Naďa z ruštiny, neměl sem sebemenší tušení, k čemu to povede... A osobně si myslím, že před námi je ještě nesrovnatelně víc... Takže, s chutí do toho! ;-)

Duben / apríl 2020

Média

Video / Text: Dan Mohler - Z rozhovoru (otázek a odpovědí) v časech COVID-19

Externí média

Dan Mohler se slovenskými titulky na YouTube kanálu Gal 2:20 (překlad bez záruky, občas jsou tam seky): Čo znamená byť spasený , Vyslobodenie v Kristovi, príklad s fajčením , Sila pripomínania si Pánovej večere

Březen / marec 2020

Výročí - NS existuje 8 let

Jeden ohlas za všechny :-)

Mne ste uplne rozbili moje nabozenstvo :) Vdaka Bohu. Pre ludi,ako ja, ktorí nevedia po anglicky je tato stranka nesmiernym prinosom.

Nové Stvoření v "novém"

Kód stránek byl přepracován pomocí modernějších technologií, pokud se nevyskytnou nějaké chyby, které jsem zatím neobjevil, tak na funkčnost (na to jak věci byly předtím) by to nemělo mít (v moderních prohlížečích) prakticky vliv. Chyby se budou vychytávat za pochodu :-)

Pokud narazíte na něco, co je "rozhozené", nefunguje atp. využijte možnost "Nahlásit chybu" klepnutím na ikonku na příslušné stránce. Chyby je také možné hlásit zde. Pokud máte nějaké nápady na zlepšení, dejte vědět.

Proběhla úprava / aktualizace některých textů / neaktuálních informací, něco bylo zjednodušeno, něco jsem úplně odstranil, něco ještě na "vyčistění" čeká :-)

Únor / február 2020

Ankety + dotaz

Anketa: Co byste chtěli, aby se na NS změnilo?

Anketa: Koho z Nového Stvoření "nejvíc posloucháte"? (2020) Obdobná anketa běžela již na přelomu 2017/2018, bude zajímavé srovnání :-)

Dotaz: Jaké je "vaše" Evangelium?

Díky za ohlasy ;-)

Květen / máj 2019

Výročí 7 let webu Nové Stvoření

V dubnu Nové Stvoření "oslavilo" 7 let. Díky všem, kdo se na NS podíleli. Asi bych dříve očekával, že NS za tu dobu bude mít nějaký větší viditelný dopad, ale jak zjišťuji, tak to trvá roky, než se člověk vůbec začne dostávat k "jádru pudla" a začne vidět, o čem to vlastně skutečně je... Každopádně, už jen co to udělalo v životech lidí, které jsem potkal, nebo o kterých jsem slyšel, za to stálo :-)

Pokud vám věci z Nového Stvoření změnily život a chcete, napište o tom svědectví, někoho to může povzbudit.

Co bude dál?

Upřímně, nemám moc tušení. Nápadů je spousta, už minulý rok jsem se chtěl pustit do překladu první Školy života v Království, na které vyučoval (převážně) Dan Mohler, nicméně díky nepředvídaným a nečekaným událostem jsem se k tomu ani nedostal. Roky, kdy jsem se překládání věnoval prakticky od rána do večera, kdy vznikla drtivá většina překladů, jsou už pryč. Takže zda a co se ještě podaří, těžko říct, protože jsem uprostřed různých změn a netuším, kam to povede. Jinak momentálně spíše než přibývat, zřejmě ještě něco NS ubude, protože jsou věci, které už dnes nejsem schopen doporučovat.

Probuďme se

Někteří se ptali, na čem v poslední době pracuji, zda budou nějaké další překlady a podobně. Na začátku roku sem začal vnímat, že mě virtuální svět internetu a počítačů začíná čím dál víc "štvát", že je pro mě čím dál těžší u toho vydržet, a že se potřebuji dostat více do kontaktu s "reálným" světem. A do toho jsem také pustil. "Náhodou" jsem se také dostal k nějakým (pro mě do té doby neznámým) informacím ohledně výchovy dětí, které mi hodně změnily můj pohled a názory (doporučuji zkouknout Naomi Aldort). Zároveň s tím se mi změnil pohled na vzdělávání a školu a pokračuje to dál :-). Vzhledem k tomu, že už neočekávám vytržení nebo nějaké konce světa, tak mi začíná celkem záležet na tom, co se děje kolem a kam to spěje. Jako bych se dostával z nějaké náboženské bubliny a uvědomoval si, že záleží na všem. Když jsem na podzim doménu probudmese.cz registroval, neměl jsem ještě tušení, co se tam objeví, tohle bych nečekal. Kdo máte zájem, třeba vám z toho chaosu také něco pomůže, Probuďme SE :-)

Média

Inspirativní video z YouTube kanálu Probudme SE: Než budeme někoho brát jako samozřejmost (neberte to prosím zákonicky ;-) Video je možné stáhnout v sekci Ke stažení - Video.

Leden / január 2019

Média

Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 3.díl

Prosinec / december 2018

Média

Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 1.díl

 Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 2.díl

Video + Ke čtení + Ke stažení: Dan Mohler - Slyšte pravdu (české titulky)

Na YouTube: Dan Mohler - čo znamená byť spasený (slovenské titulky v obraze)

Anglická část

Dan Mohler: spousta kázání z letoška, nově ke stažení i anglická videa, obzvláště doporučuji Building Champions Conference

Todd White: nový film: Pure & Holy - Svatí a čistí (2018) i ke stažení (zatím bez titulků - nejsou ani oficiální anglické)

Září / september 2018

Knihy

Doporučená kniha: Garold Andersen - Balíček v ruksaku (2010) Ve vyjetých kolejích nebo v Boží stopě?

Změny

Sekce Lidé a Akce byla prozatím odstavena kvůli GDPR - je potřeba zjistit, jaký dopad na tuto část NS má Evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a případně zapracovat potřebné změny. A vlastně i přemyslet trochu koncept, jelikož to moc nefungovalo :))

Z Nového Stvoření zmizely některé materiály a informace, které jsem již neměl na srdci nebo jsem je kvůli svědomí nemohl dále šířit.

Červen / jún 2018

Média

Audio / Video: Curry Blake - mini seminář Nový člověk, Ostrava 2018, také ke stažení.

Květen / máj 2018

Akce

Curry Blake v Ostravě, mini seminář Nový člověk, 18 - 19. 5. 2018. Modlitby za nemocné budou v Sobotu 19. 5. odpoledne. Sobota 14:30-19:30 - Shromáždění a modlitby (Modlitební setkání je volně přístupné pro každého)