NOVÉ STVOŘENÍ * Život, pro který jste byli stvořeni

Archiv novinek na webu

aktualizováno 2.5.2019

Květen / Máj 201921.04.2019

Výročí 7 let webu Nové Stvoření

V dubnu Nové Stvoření "oslavilo" 7 let. Díky všem, kdo se na NS podíleli. Asi bych dříve očekával, že NS za tu dobu bude mít nějaký větší viditelný dopad, ale jak zjišťuji, tak to trvá roky, než se člověk vůbec začne dostávat k "jádru pudla" a začne vidět, o čem to vlastně skutečně je... Každopádně, už jen co to udělalo v životech lidí, které jsem potkal, nebo o kterých jsem slyšel, za to stálo :-)

Pokud vám věci z Nového Stvoření změnily život a chcete, napište o tom svědectví, někoho to může povzbudit.

Co bude dál?

Upřímně, nemám moc tušení. Nápadů je spousta, už minulý rok jsem se chtěl pustit do překladu první Školy života v Království, na které vyučoval (převážně) Dan Mohler, nicméně díky nepředvídaným a nečekaným událostem jsem se k tomu ani nedostal. Roky, kdy jsem se překládání věnoval prakticky od rána do večera, kdy vznikla drtivá většina překladů, jsou už pryč. Takže zda a co se ještě podaří, těžko říct, protože jsem uprostřed různých změn a netuším, kam to povede. Jinak momentálně spíše než přibývat, zřejmě ještě něco NS ubude, protože jsou věci, které už dnes nejsem schopen doporučovat.

Probuďme se

Někteří se ptali, na čem v poslední době pracuji, zda budou nějaké další překlady a podobně. Na začátku roku sem začal vnímat, že mě virtuální svět internetu a počítačů začíná čím dál víc "štvát", že je pro mě čím dál těžší u toho vydržet, a že se potřebuji dostat více do kontaktu s "reálným" světem. A do toho jsem také pustil. "Náhodou" jsem se také dostal k nějakým (pro mě do té doby neznámým) informacím ohledně výchovy dětí, které mi hodně změnily můj pohled a názory (doporučuji zkouknout Naomi Aldort). Zároveň s tím se mi změnil pohled na vzdělávání a školu a pokračuje to dál :-). Vzhledem k tomu, že už neočekávám vytržení nebo nějaké konce světa, tak mi začíná celkem záležet na tom, co se děje kolem a kam to spěje. Jako bych se dostával z nějaké náboženské bubliny a uvědomoval si, že záleží na všem. Když jsem na podzim doménu probudmese.cz registroval, neměl jsem ještě tušení, co se tam objeví, tohle bych nečekal. Kdo máte zájem, třeba vám z toho chaosu také něco pomůže, Probuďme SE :-)

Média

Inspirativní video z YouTube kanálu Probudme SE: Než budeme někoho brát jako samozřejmost (neberte to prosím zákonicky ;-) Video je možné stáhnout v sekci Ke stažení - Video.

Leden / Január 201924.01.2019

Média

Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 3.díl

Prosinec / December 201815.12.2018

Média

Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 1.díl

 Ke čtení + Online + Ke stažení: Andrew Wommack - Už to máte - 2.díl

Video + Ke čtení + Ke stažení: Dan Mohler - Slyšte pravdu (české titulky)

Na YouTube: Dan Mohler - čo znamená byť spasený (slovenské titulky v obraze)

Anglická část

Dan Mohler: spousta kázání z letoška, nově ke stažení i anglická videa, obzvláště doporučuji Building Champions Conference

Todd White: nový film: Pure & Holy - Svatí a čistí (2018) i ke stažení (zatím bez titulků - nejsou ani oficiální anglické)

Září / September 201803.09.2018

Knihy

Doporučená kniha: Garold Andersen - Balíček v ruksaku (2010) Ve vyjetých kolejích nebo v Boží stopě?

Změny

Sekce Lidé a Akce byla prozatím odstavena kvůli GDPR - je potřeba zjistit, jaký dopad na tuto část NS má Evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a případně zapracovat potřebné změny. A vlastně i přemyslet trochu koncept, jelikož to moc nefungovalo :))

Z Nového Stvoření zmizely některé materiály a informace, které jsem již neměl na srdci nebo jsem je kvůli svědomí nemohl dále šířit.

Červen / jún 201801.06.2018

Média

Audio / Video: Curry Blake - mini seminář Nový člověk, Ostrava 2018, také ke stažení.

Květen / máj 201815.05.2018

Akce

Curry Blake v Ostravě, mini seminář Nový člověk, 18 - 19. 5. 2018. Modlitby za nemocné budou v Sobotu 19. 5. odpoledne. Sobota 14:30-19:30 - Shromáždění a modlitby (Modlitební setkání je volně přístupné pro každého)

Duben / apríl‎ 201823.04.2018

Média

Video + Audio + Text / ke stažení: Dan Mohler - Dobrá zpráva (v2) Revize prvního a zřejmě také nejnadupanějšího videa na NS. Předěláno do HD, opraveny faktické chyby, přeslechy a šílená čeština :-) Je to video, které můžete vidět 100x a pokaždé to ve vás něco udělá :-) (+ nové audio a text)

Výročí 6 let Nového Stvoření

Že to ale letí, co? :-)

Březen / marec 201813.03.2018

Média

Text / ke stažení: Dan Mohler - Můj partner mě brzdí, co mám dělat? (přeloženo na přání, po mnoha upomínkách :)))

Audio: Artur Heider - Jak rozumět Bibli - doplněn poslední díl: Nová Smlouva

Změny

Už nějakou dobu vnímám a řeším, že něco není v pořádku. Od doby, co jsem to začal nějak řešit, posupně začínám některé věci vidět, a uvědomovat si, co mě odvedlo z cesty. Začínám rozumět, že věci, které pomohly otevřít oči mně, nemusí být nutně vhodné a bezpečné pro všechny, protože nejsou tam, kde já, nezažili, nevidí a neznají to, co já a proto to také neberou tak jako já.

Asi nějak podvědomě jsem si naivně myslel, že lidé věci vidí a vnímají jako já, že mají stejnou vizi a jde jim o stejnou věc, takže si prostě z toho všeho různorodého, co je na Novém Stvoření, vezmou jen to dobré, a to ostatní nechají být. Že rozumí a vidí, stejně jako to před léty docvaklo mně, že jediné, o co jde, je stát se láskou = znát Ho = být jako On, a že všechno ostatní plyne až z tohoto.

Vede mě to z k zamyšlení se, přehodnocení věcí, které dělám, podporuji a kterých se účastním, jejich ovoce a k čemu to vede, a vůbec celkové vize Nového stvoření, a chci se vrátit k původní vizi NS. Z NS proto postupně zmizí nějaké věci. O tom všem napíši víc, až to budu mít nějak víc zesumírované. :-)

Únor / február 201814.02.2018

Akce

V sekci Lidé a Akce najdete lidmi pořádané akce. V březnu/marci má být v ČR a SR Tatiana Alekseieva a další. Upozornění: Pokud plánujete jet letos na Curry Blake do Ostravy, registrace je do konce února za oba dny 350 Kč/osobu, poté 420 Kč/osobu.

Média

Video: Dan Mohler - Křest Duchem Svatým (v2) - revidovaná verze titulků od Johna1:12 - díky za ně :-)

Text / audio: Dan Mohler - Křest Duchem Svatým

Audio: Artur Heider - Jak rozumět Bibli - doplněny díly: Smlouva s Mojžíšem 2. část a Smlouva s Davidem

Ke stažení / Text v PDF: Curry Blake - Božie Kráľovstvo - Kyjev 2016 (slovensky) - zpracovaný text ze semináře Božie Kráľovstvo

Audio + Ke čtení / ke stažení: revize textu překladu: Dan Mohler - Škola moci a Lásky - Lekce 1, první z revizí překladů, překlad by měl být nyní srozumitelnější :)

Co dál...

Bez větších problémů proběhl upgrade serveru, opraveny problémy v sekci Lidé. Probíhá revize textů "Školy moci a Lásky" od DM, postupně proběhne revize a předělání videí od Dana Mohlera. Youtube kanál Nové Stvoření se rozdělil, stávající kanál zůstane pouze pro česká videa, anglická budou na novém kanálu New Creation. Stránky i český kanál do budoucna trochu pročistím a "vyjasním". Anglická sekce NS se přesune na vlastní doménu new-creation.info.

Díky lidem, co jste ozvali, že byste mohli přepisovat, až se k tomu dostanu, ozvu se, zatím je potřeba u/dodělat spoustu jiných věcí :-)

Leden / január 201803.01.2018

Upozornění

1. 2. 2018 proběhne upgrade serveru, web bude střídavě nedostupný.

Akce

Poznámka: Akce od nyní najdete v sekci Lidé a Akce, kde je lidé také mohou vytvářet / zadávat. Akce můžete odebírat přes RSS.

Akce: Setkání v Olomouci 20 .01. 2018

Akce: AKTUALIZACE: Tatiana Alekseieva zde měla být od 1. února, ale její příjezd je prozatím odložen. :-)

Akce: Seminář Nový člověk s lidmi s JGLM UK v dubnu v Třinci, info v sekci Lidé a akce.

Akce: V Ostravě by letos v květnu měl opět být Curry Blake, podrobnosti na Facebooku.

Média

Online: Sozo.cz vysílání je už moře, takže záznamy byly rozděleny a přemístěny, nyní mají vlastní kategorii "Sozo.cz" přímo v sekci Audio / Video - Online. Najdete tam jak online vysílání, tak záznamy. Případné nápady na zpřehlednění uvítám.

Sekce Lidé a Akce

Doladěním pár věcí a přidání funkcionality změna a obnovení hesla, je sekce Lidé a Akce oficiálně spuštěna. Veškeré akce od nyní najdete tam.

Přidána možnost přidat komentáře k akcím, vychytány věci, lepší odezva při problémech při zadávání akcí a registraci.

Co bude dál?

Díky za hlasování v anketě Koho z Nového Stvoření "nejvíc posloucháte" / kdo vás nejvíc zajímá?

V poslední době jsem se zabýval spoustou různých věcí a poslouchal spoustu lidí, abych zjistil, že asi nemá moc smysl poslouchat lidi, kteří neznají Boha. Názorů a teologie jsou mraka a mraka a nejzáludnější na tom je, že spousta z toho lidem "dává" smysl, protože to je cesta, která se člověku zdá být správná - že to ale nevede k životu, člověk zjistí až pozdě...

Smyslem Nového Stvoření nikdy nebylo přinést nepřeberné množství různých názorů, učení, senzací, ani vůdců, které by lidé mohli následovat, ale přinést věci, které opravdu změní život a přivedou je k tomu, pro co byli stvořeni. Upřímně - většina lidí na Novém Stvoření je tam jen pro to, aby posloužili narušením a zrušením náboženských pevností a pomohli lidem zastavit se, rozhlédnout se, nadechnout se, začít přemýšlet a vstoupit do svobody, nikoliv, aby je lidé následovali a "žrali i s chlupama" a nechali se zapřáhnout pod jiné jho a ustanovit si jiné náboženské pevnosti.

Mám na srdci přeložit ještě pár kázání od Dana Mohlera a potom se pustit do jeho první "Školy života v Království" (KLS 2010), kde Dan postupně od samých základů odhaluje, co je skutečné křesťanství, k čemu jsme stvořeni, co je osobní vztah s Bohem, jak zapřít sebe, jak a čím se změní náš život, jak následovat Ježíše, co je láska a jak se jí stát, motivy, perspektivy a spousty věcí kolem, doplněné praktickými příklady a svědectvími... Žádná teologie, ale hustý Život ;))) - K současným střípkům od Dana Mohlera to dodá kompletní obraz a světlo do moře věcí...

Jedná se o přes 80h audio záznamů = překlad do textu je práce na víc jak půl roku, tak pokud by se našel někdo, kdo má čas, čeština mu nedělá problémy a byl by ochoten přepisovat česky mluvený překlad do textu, ozvěte se.

Aktuální odkaz:

https://www.nove-stvoreni.cz/novinky
HTML odkaz:
Nové stvoření: Informace > Archiv novinek
Odkaz na zdroj:

Autor: nove-stvoreni.cz
Zdroj: https://www.nove-stvoreni.cz/novinky
Text je pod licencí CC BY-NC-SA

Html kód odkazu na zdroj:
<p>Autor: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/">nove-stvoreni.cz</a><br />Zdroj: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/novinky">https://www.nove-stvoreni.cz/novinky</a><br /> Text je pod licencí <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">CC BY-NC-SA</a></p>