NS: MATERIÁLY Pro Nový Život

Doporučená kniha - Garold Andersen - Balíček v ruksaku (2010)

Garold Andersen - Balíček v ruksaku (2010) (Brand New Bag)

Autor:
Garold Andersen
Původní název:
Brand New Bag
První vydání:
2010
Vydavatel:
Postilla
ISBN: 80-86442-51-9
Počet stránek: 156

Ve vyjetých kolejích nebo v Boží stopě?

Kdysi jsem začal cestovat s Bohem. Po nějaké době jsem se zastavil. Myslel jsem, že jsem už na místě. Považoval jsem se za stabilního křesťana, ve skutečnosti jsem byl ale zapadlý ve vyjeté koleji - zabředlý v křesťanské rutině.

Když se vydáte na výpravu, nestačí být na správné cestě. Musíte se pohybovat. Tato knížka vypráví, jaké to je znovu se nechat uchopit Boží pravdou, která vás vrátí na cestu. Mluví o ochotě dopřát sluchu vnitřní nespokojenosti a bolesti a o odvaze jednat. Je o Kristově povolání žít za známými hranicemi. Jste-li ochotní se znovu zamyslet téměř nad vším, na co jste byli v křesťanství zvyklí, pak stojí za to sáhnout do ruksaku a vytáhnout z něho tento balíček.

Garold Andersen je poutník. Jeho odvaha předestřít před námi výsledky svého dosavadního putování, omyly, pády i cenné zkušenosti s průvodcem, Duchem Svatým, nám může pomoci prověřit stav vlastního putování.
Garold Anderson je kreativní přemýšlivec, umělec, učitel, režisér a vedoucí Watershed Inc. - organizace zaměřené na umění a poradenství těm, kdo chtějí být ve své kultuře světlem. Jeho profesní životopis by obsahoval práci v divadlech, u filmu, v muzeích, restauracích a na stavbách. Je to věrný manžel, kamarád a normální chlap, nomád s domovem, cílevědomý rebel. Spolu s manželkou Lori žije střídavě ve Francii, Německu a USA.

Recenze knihy: Garold Andersen - Balíček v ruksaku

Název knihy - "Balíček v ruksaku" mně úplně nezaujal, protože jsem neměl tušení, co se pod tím skrývá. Podtitulek "Ve vyjetých kolejích nebo v Boží stopě?" ve mně evokoval spíše obrannou reakci: "Já přeci nejedu ve vyjetých kolejích..." Nicméně jsem knihu otevřel a nechal ji mluvit.

Kniha zajímavým způsobem pomáhá čtenáři uvědomit si různé zajeté koleje, věci, způsoby a myšlení, které brání v životě, pro který byl člověk stvořený. Autor se dotýká a vyzývá přemýšlet o věcech, které máme buď bezmyšlenkovitě přejaté, nebo máme pocit, že už je máme vyřešené. Inspirativní  příběhy z jeho vlastního života mohou pomoci otevřít oči, zamyslet se a vstoupit na novou úroveň života a chození s Bohem.

Mně kniha pomohla zamyslet se, identifikovat a oprostit se od konceptů, které nebyly produktivní. Pomohla mi začít myslet mnohem více ze široka a být "odvážnější" - nebát se vybočit z řady.

Závěr - doporučuji všem, kteří vnímají, že existuje něco víc, nebo se cítí být zajetí v nějakých kolejích a chtějí s tím něco dělat ;-)

Hodnocení:

Kde knihu "Balíček v ruksaku" získat?

V češtině:

  • E-shop: Postilla.cz (Vydavatel) (Pokud vám jejich eshop bude dělat problémy, objednávejte přes jejich email)
  • E-shop: Samuel

Pokud chcete knihu co nejrychleji, tak se pro jistotu informujte, zda je kniha skladem ;-) Knihu můžete také najít v prodejnách různých místních sborů/církví.

Anglicky:

Vaše hodnocení

07.10.2018

Moc děkuji za tuto knihu. Už jí čtu podruhé, protože poprvé jsem ji moc hltala a teď si jí vychutnávám. Nevím jak jí zhodnotit, myslím že pro hledající je velkou pomocí. Ať každý okusí sám. S velkou radostí doporučuji.


Odeslat hodnocení

Pokud jste knihu četli, můžete se s ostatními podělit o její hodnocení a přínos