NS: MATERIÁLY Pro Nový Život

Doporučená kniha - Dan Stone - Greg Smith - Tajemství Evangelia (2004)

Dan Stone - Greg Smith - Tajemství Evangelia aneb Co vám mohlo uniknout (2004)

Autoři:
Dan Stone, Greg Smith
První vydání:
2004, druhé 2011
Vydavatel:
Kontakt.cz / Postilla
ISBN: 80-86442-28-4
Počet stránek: 250

Mít odpuštěné hříchy je úžasné. Strávit věčnost s Bohem je skvělé. Ale kde je pro tuto chvíli onen hojný život, který Ježíš zaslíbil?

Tajemství Evangelia nespočívá v tom, že se snažíme být z vlastních sil "dobrými" křesťany, ale v tom, že Kristus, který je v nás, žije naším prostřednictvím, zatímco v Něm odpočíváme.
Křesťanská víra většiny lidí se podobá železné posteli - na obou koncích je pevná a uprostřed prohnutá. Na jedné straně důvěřujete Kristu jako Spasiteli, který vám odpouští hříchy. Na straně druhé věříte, že jednou půjdete do nebe. Ale uprostřed je to zoufalé.
Máte spoustu otázek, které lze shrnout do jedné jediné: Kde je život? Kde je ten hojný život, který Ježíš zaslíbil?"

Dan Stone cestuje s poselstvím "Krista v nás" už více, než 20 let. Má tři děti, pět vnoučat a v současnosti žije ve státě Kentucky

Greg Smith slouží jako autor na plný úvazek. Vyučuje o sjednocení věřících s Kristem. Spolu s manželknou bydlí v Dallasu.

Recenze knihy: Dan Stone - Greg Smith - Tajemství Evangelia

Předně - z knihy mám poněkud rozporuplné pocity, přesto jsem se rozhodl ji doporučit. Obsahuje úžasně popsané věci, které vás můžou posunout úplně jinam, ale zároveň je zatížená špatným pohledem na tzv. "Boží svrchovanost", takže obsahuje i nešťastné/špatné věci = je potřeba mít rozlišení. Autor je zřejmě zatížen učením denominace, ve které vyrůstal, a je také ovlivněn osobní tragédií, kdy mu zemřela manželka na rakovinu. To opravdu nebyla Boží vůle, ani Ho tím Bůh nechtěl něco naučit, ani to nebyl "její čas" ani zde nebyla tak dlouho, jak zde měla být. Otec nás neučí situacemi, ale svým Duchem.

Tato kniha přináší zásadní věci, které spoustě lidem doposud unikaly. Vede k porozumění sjednocení s Kristem, k porozumění, že nemáme nějakou dvojitou přirozenost a podobně, a co to vlastně znamená. Pomáhá dostat se od vlastní práce a úsilí, které spousta lidí vynakládá a snaží se dosáhnout vlastními silami různých "dobrých" duchovních věcí, k porozumění reality v duchu, a k životě v duchu a svobodě.

Mně osobně pomohla k uvědomění si, že jsem ještě v některých věcech zbytečně bojoval, ale když jsem poznal pravdu, přestal jsem a přišla svoboda :-) Mnohem víc jsem si uvědomil jednotu s Ním, a pomohlo mi to začít žít některé věci, o kterých jsem doposud jen věděl.

Je potřeba ji číst s moudrostí a nedovolit, aby nešťastné věci vyzkratovaly ty výborné. Je potřeba si to přebrat. První třetina knihy je přímo bombastická, dále je potřeba být obezřetný. Pokud rozumíte věcem, o kterých mluví Dan Mohler, neměli byste mít problém věci rozeznat.

POZOR: Části této knihy jsou zatížené neporozuměním Boží svrchovanosti. Pokud v tom nemáte jasno a nerozumíte, že Bůh všechno neřídí a všechno, co se děje, není Boží vůle, tak tato kniha vás může v tomto neporozumění utvrdit a potom budete stále žít v oddělení a bez důvěrnosti s Ním, bez poznání Jeho.

Závěr - doporučuji všem, kteří touží po životě, kteří se chtějí pohnout od křesťanské dřiny k prožívání skutečného života v jednotě s Bohem a kteří správně rozumí "Boží svrchovanosti", takže je některé zavádějící věci nerozhodí.

Hodnocení:

Kde knihu "Tajemství Evangelia" získat?

Česky:

  • E-shop: Knihkupectví KMS (Cena 241,53 Kč) { poštovné: 1ks 60kč, více ks 70kč; osobní odběr Praha 8 } Tip: Při objednávce nad 1000Kč se neúčtuje poštovné a balné, při objednávce 10ks 10% sleva
  • E-shop: Křesťanská kniha (Cena 242 Kč) { poštovné: 99Kč ; osobní odběr Kladno }
  • E-shop: Samuel (Cena 237,- Kč) { poštovné a balné: 99Kč + 20Kč; osobní odběr Praha 1 }
    Upozornění: poštovné a balné je účtováno vždy
  • E-shop: Martinus.cz (Cena 237,- Kč) { poštovné od 69Kč; osobní odběr Zásilkovna od 29Kč }
  • E-shop: megaknihy.cz (223Kč)
  • E-shop: nejlevnejsi-knihy.cz (224Kč)

Pokud chcete knihu co nejrychleji, tak se pro jistotu informujte, zda je kniha skladem ;-)

Pokud najdete kamenný obchod případně výhodnější e-shop, kde by byla tato kniha v nabídce, dejte vědět :-) (Napište do kontaktu, nebo zde do hodnocení.)

Anglicky:

Vaše hodnocení

02.12.2016

Velice dobrá kniha, pokud správně rozumíte Boží svrchovanosti.


Odeslat hodnocení

Pokud jste knihu četli, můžete se s ostatními podělit o její hodnocení a přínos