NS: MATERIÁLY Pro Nový Život

Doporučená kniha - Jake Colsen - Tak ty už nechceš chodit do církve?

Jake Colsen - Tak ty už nechceš chodit do církve? - 2006

Autoři: Wayne Jacobsen, David Coleman
České vydání: Není
Český překlad: Veverka
Počet stránek: 127

Co byste dělali, pokud byste dnes potkali někoho, o kom byste si mysleli, že by mohl být jedním z původních učedníků stále žijících v 21. století? Takovéto dilema zažívá Jake, když potká člověka, který mluví o Ježíši, jako by ho znal, a jehož způsob života jde proti všemu, co Jake doposud poznal.

Kniha Tak ty už nechceš chodit do církve? je Jakeovým zápisníkem, který v průběhu čtyř let zaznamenává 13 rozhovorů Jakeovým novým přítelem a tyto rozhovory obrátí Jakeův svět naruby. S pomocí tohoto muže Jake čelí svým největším obavám, prokousává se nepříznivými situacemi a vychází z nich s radostí a svobodou, o jaké vždy snil.

Pokud vám nestačí jít pouze po povrchu křesťanství a chcete jít do hloubky toho, co to opravdu znamená žít v Kristu, potom vám Jakeův příběh dá naději. Tato kniha se zabývá složitými otázkami a nabízí některé obsáhlé odpovědi. Může obrátit naruby i váš svět.

Tato kniha byla psána v pruběhu čtyř let a každá kapitola byla postupně online publikována. Výsledná kniha je také dostupná v papírové formě.

Poznámka: jméno Jake Colsen je pseudonym autorů Wayna Jacobsena a Davida Colemana.

Recenze knihy: Jake Colsen - Tak ty už nechceš chodit do církve?

Možná chodíte celý život "do církve" a nepřijde vám na tom nic divného, protože se to přece tak dělá už od pradávna, ale možná patříte k lidem, kterým to při pohledu do Bible začíná vrtat hlavou. Tato kniha není zbraní proti "organizované církvi", ale pokud ji správně použijete, může vám změnit život :-)

Kniha není pouze o církvi a není žádný manuál nebo příručka, jak věci dělat, nebo nedělat. Pokud ji nebudete brát dogmaticky, ale s otevřeným srdcem, můžete si uvědomit spoustu věcí, dostat do některých věcí světlo a začit žít ve větší svobodě. Ať jste již prošli organizovanými "církvemi" nebo jste nikdy do žádné "nechodili", tak tato kniha vám může pomoci uvidět, o čem Církev skutečně je, a vyvarovat se některých úskalí :-)

Závěr - doporučuji všem, kteří hledají odpovědi na otázky ohledně církve a setkávání se.

Hodnocení:

PS: Nenechte se zmást "nízkým" hodnocením, vždy hodnotím "o hvězdičku" méně :P

Kde knihu "Tak ty už nechceš chodit do církve?" získat?

Česky: Knihu v PDF najdete ke stažení v sekci "Ke stažení > Knihy"

Anglicky: Anglický originál najdete přímo online, nebo v PDF v Anglické sekci - Knihy.

Vaše hodnocení

28.07.2016

Jednoznačně jedna z nejlepších křesťanských knih, které jsem kdy četl. Neposkytuje ani tak odpovědi, které by člověk čekal nebo chtěl, ale poskytuje odpovědi, které člověk potřebuje. Odrazuje lidi od nějaké speciální metodiky a dokonalého programu chodu církve a povzbuzuje naopak k živém vztahu s Otcem, ze kterého se pak život církve automaticky roste.

Líbilo se mi, že tato kniha není založena dogmaticky, že například domácí církev je TOU odpovědí a že megacírkev je zlo samo o sobě, ale stojí si naopak za tvrzením, že FORMA není důležitá. Důležitý je Boží život, který tu formu plní. A to sice skrze lidi, kteří chodí s Tátou ve svobodě. Doporučil bych tuto knihu skutečně každému. Až na pár hrubek v českém překladu, je to naprostá paráda. :)


Odeslat hodnocení

Pokud jste knihu četli, můžete se s ostatními podělit o její hodnocení a přínos