NOVÉ STVOŘENÍ Život, pro který jsme byli stvořeni

Jak použít online čtečku přeložených textů na stránkách?

Čtečka slouží k usnadnění čtení textu přímo z obrazovky. Nabízí možnost nastavení velikosti písma, která se automaticky ukládá a také nastaví, když je čtečka spuštěna. Nabízí také možnost uložení aktuální pozice - viz tlačítko "uložit". Uložená pozice je automaticky načtena při (znovu) otevření čtečky. (Informace jsou uloženy pouze v konkrétním prohlížeči na konkrétním zařízení)

Čtečka je dostupná pro texty v sekci "Ke čtení" a aktivujete ji ikonou v názvu překladu.

Kliknutím se spustí režim čtení "na celou plochu" prohlížeče a objeví se ovládací panel. Ovládací panel nabízí možnost zvětšit písmo, zmenšit písmo, nastavit výchozí velikost písma, skočit nahoru, odkaz na nápovědu, uložení aktuální pozice a návrat k úplné stránce. Viz obrázek níže.

Upozornění

Pokud si zvětšujete stránku v prohlížeči, abyste měli větší písmena, potom čtečka nebude fungovat nejlépe a hlavně nebude plnit svůj účel - budete tedy muset nadále "posouvat" obrazovku doprava. Proto je potřeba po spuštění čtečky vrátit přiblížení na výchozí úroveň a pro zvětšení písma využít  příslušná zobrazená "tlačítka" (ty mění velikost písma, nikoliv celé stránky, takže odpadne zbytečné posouvání obsahu - obsah se poskládá, aby vyšel na "délku")

Něco se vám nedaří?

Pokud vám nápověda nepomohla, využijte kontakt.