Nová Smlouva * Nové Stvoření * MATERIÁLY pro Nový Život

Kdo je John Graham Lake

aktualizováno 18.1.2017

John G. Lake se narodil v roce 1870. V 21 letech se stal služebníkem u metodistů a když jeho žena byla na prahu smrti zázračne uzdravena, začal se zabývat uzdravením. V r. 1907 Lake prodal svůj majetek a začal nezávislou evangelizační činnost - kázal Krista, uzdravoval nemocné a křtil nové věřící.

Jeho služba ho zavedla na různá místa po celé americe, založil misii v Jižní Africe a způsobil revoluci ve Spokane a Portlandu, kde díky jeho službě byly v jeho místnostech uzdravení uzdraveny tisíce lidí. Jeho služba zanechala nesmazatelnou stopu ve světě věřících i nevěřících.

Bio

John Graham Lake (1870 - 1935) je obvykle znám jako John G. Lake. Narodil se v Kanadě v r. 1870 a roku 1886 se s rodiči přestěhoval do Spojených států, v té době byl také zachráněn na setkání Armády Spásy. V 21 letech se oženil a byl vysvěcen v Metodistické církvi. Jeho vzpomínky na mládí byly na nemoci, smrt, pohřby a truchlení jeho rodičů. 8 z jeho 16ti bratří a sester zemřelo na různé nemoci. Jeho nová žena také onemocněla a byla na prahu smrti.

V takové situaci John poprvé slyšel poselství o uzdravení a okamžitě začal studovat božské uzdravení. Jeho žena byla uzdravena na dálku modlitbou muže, který se jmenoval John Alexander Dowie. John Lake se v r. 1901 i s rodinou přestěhoval do města Zion (IL) za účelem "studovat božské uzdravení aby se ho mohl naučit a učit další".

V roce 1908 se Lake a malá skupinka misionářů víry vydali ze USA do Jižní Afriky. Po příjezdu se začaly dít věci, které zapálily lidi a pobouřili náboženské lidi. Během následujících 5ti let “The Apostolic Faith Mission of South Africa” (organizace, kterou Lake založil) začala přes 700 církví (125 "bílých" a 600 "domorodých"). Zázraky a uzdravení, které se něděli téměř 2000 let, tam byly celkem běžné.

Během jeho prvního roku v Jižní Africe, když byl Lake na misionářské výpravě v džungli, náhle zemřela jeho žena Jennie. Když se vrátil, byla již 12h pohřbená. Tuto událost označil jako satanův mistrovksý tah. Zůstal v Africe ještě 4 roky a sám se staral o 7 dětí a organizaci, kde na něj spoléhalo téměř 250 000 lidí.

V únoru 1913 se John Lake vrátil do USA psychicky vyčerpán díky zátěži z rozsahu práce v Africe. Po svém návratu do USA cestoval, kázal a odpočíval zatímco měl ocecentsví s přáteli které dlouho postrádal.

V září 1913 se Lake znovu oženil se ženou, která se ukázala být pro svět takovým požehnáním, jako byla pro něj. Florence Switzer byla těsnopisec a sekretářka. Při každé bohoslužbě kterou Lake měl sedávala v přední lavici a zapisovala každé slovo těsnopisem a později přepisovala kázání na papír.

V září 1914 se John Lake přestěhoval do města Spokane (WA), kde sloužil v církvi po 6 měsíců, než začal svoji vlastní službu, která vešla ve známost jako "Lake(ovi) Místnosti Uzdravení" (Lake’s Healing Rooms). Když se ze Spokane v r. 1920 odstěhoval, Mistnosti uzdravení, které založil, byly uzavřeny a již nebyly nikdy otevřeny (Budova shořela v 30tých letech a na jejím místě byla vybudována jiná.)

John se přestěhoval se svojí početnou rodinou (on, jeho žena, 7dětí z prvního manželství a 5 dalších z druhého) do Portland(u) (OR), s plánem zopakovat práci, kterou udělal ve Spokane, což se mu povedlo - opět přes 100 000 uzdravení. Po pěti letech v Portland(u) v něm rostl neklid a vydal se na 6 let cestování a služby, což vyústilo ve zrození církví, místností uzdravení a uzdravovacích kampaní v městech Sacramento (CA), San Diego (CA) a Huston (TX).

Když se John Lake v r. 1931 vrátil do Spokane (WA), koupil starou budovu Medoistické církve a začal svoji práci nanovo. Dr. Lake (čestný titul, který mu udělil jeho sbor, protože uzdravoval více lidí, než doktoři) zemřel 16. září 1935. Službu převzala a držela jeho dcera Gertrude a její manžel Wilford až do své smrti - Gertrude v r. 1986 a Wilford v červnu 1987. Krátce před svojí smrtí Wilford ustanovil Rev. Curry R. Blake do funkce General Overseer služby John G. Lake Ministries.

ukázat více ...

Materiály

Aktuální odkaz:

https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-john-g-lake
HTML odkaz:
Nové stvoření: JGLM > John G. Lake
Odkaz na zdroj:

Autor: nove-stvoreni.cz
Zdroj: https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-john-g-lake
Text je pod licencí CC BY-NC-SA

Html kód odkazu na zdroj:
<p>Autor: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/">nove-stvoreni.cz</a><br />Zdroj: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-john-g-lake">https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-john-g-lake</a><br /> Text je pod licencí <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">CC BY-NC-SA</a></p>