NS: MATERIÁLY Pro Nový Život

Kdo je Torben Søndergaard

Torben Sondergaard se narodil v roce 1976. Má manželku Lene a tři děti - dvě dcery a syna. Nyní žije v USA.

Torben Søndergaard je zakladatelem hnutí "Poslední reformace" (The Last Reformation).

Torben se narodil se a vyrůstal v Dánsku v dobré rodině. On a jeho dva bratři byli vychováni podle luteránské tradice. Torben byl pokřtěn jako dítě a ve 14 letech byl konfirmován. Myslel si, že je křesťan, protože mnoho lidí si myslí, že "být křesťan" znamená být pokřtěný, konfirmovaný, a být dobrým člověkem. Považoval se za křesťana, ale nikdy se s Bohem nesetkal. Neměl s Bohem zkušenost až do doby, kdy mu jeho dobrý přítel a soused Tommy řekl, že právě potkal Boha a poznal Ježíše. "Poznat Ježíše?" Tohle Torbenovi otevřelo oči a začal hledat.

V roce 1995 se Torben obrátil k Bohu a měl s ním silný osobní kontakt. Činil pokání, byl pokřtěný vodou a Duchem Svatým. Přestože prožíval, že k němu Bůh mluví, a že s ním nějakým způsobem jedná, tak se o pět let později začal nad svým životem s Bohem více zamýšlet, protože ve svém životě neviděl to, co četl v Bibli. Ze zoufalství po Bohu se 40 dní postil a během půstu se mu otevřelo Písmo a uviděl spoustu věcí - o čem je evangelium, co znamená být vlažný a jak daleko od pravdy jsme se za ta století dostali. Od té doby se v jeho životě změnilo hodně věcí. Jeho vizí je, aby lidé žili život, který vidíme v knize Skutků.

Většina toho, co dnes děláme, není postavena na Božím slově, ale na našich vlastních základech, které byly položeny před mnoha lety katolickou církví. Protože stále stavíme na tomto základě, tak všechny církve vypadají tak nějak stejně a nejsme efektivní v dělání učedníků způsobem, jakým nám Ježíš přikázal.
― Torben Søndergaard

Materiály