Nová Smlouva * Nové Stvoření * MATERIÁLY pro Nový Život

Kdo je Torben Søndergaard

aktualizováno 13.3.2018

***** Torben Sondergaard se narodil v roce 1976. Má manželku Lene a tři děti - dvě dcery a syna. Žije v Dánsku.

Torben Søndergaard je zakladatelem hnutí "Poslední reformace" (The Last Reformation).

Torben se narodil se a vyrůstal v Dánsku v dobré rodině. On a jeho dva bratři byli vychováni podle luteránské tradice. Torben byl pokřtěn jako dítě a ve 14 letech byl konfirmován. Myslel si, že je křesťan, protože mnoho lidí si myslí, že "být křesťan" znamená být pokřtěný, konfirmovaný, a být dobrým člověkem. Byl "křesťan", ale nikdy se s Bohem setkal. Neměl s Bohem zkušenost až do doby, kdy mu jeho dobrý přítel a soused Tommy řekl, že právě potkal Boha a poznal Ježíše. "Poznat Ježíše?" Tohle Torbenovi otevřelo oči a začal hledat.

V roce 1995 se Torben obrátil k Bohu a měl s ním silný osobní kontakt. Činil pokání, byl pokřtěný vodou a Duchem Svatým. Přestože prožíval, že k němu Bůh mluví, a že s ním nějakým způsobem jedná, tak se o pět let později začal nad svým životem s Bohem více zamýšlet, protože ve svém životě neviděl to, co četl v Bibli. Ze zoufalství po Bohu se 40 dní postil a během půstu se mu otevřelo Písmo a uviděl spoustu věcí - o čem je evangelium, co znamená být vlažný a jak daleko od pravdy jsme se za ta století dostali. Od té doby se v jeho životě změnilo hodně věcí. Věci, které uviděl, sdílí dál a pomáhá lidem vstoupit do života, který vidíme v knize Skutků.

ukázat více ...

Většina toho, co dnes děláme, není postavena na Božím slově, ale na našich vlastních základech, které byly položeny před mnoha lety katolickou církví. Protože stále stavíme na tomto základě, tak všechny církve vypadají tak nějak stejně a nejsme efektivní v dělání učedníků způsobem, jakým nám Ježíš přikázal.

Pokud nejste schopní rozlišovat a berete vše, jak to leží a běží = nejste schopní rozpoznat duchem (nikoliv rozumem) "co je Ok a co ne", tak opatrně, hlavně u některých pozdějších dílů Školy průkopníků ;-)
Nedoporučuji novým lidem, případně lidem, kteří nemají základy od Dana Mohlera :-)

Materiály

Aktuální odkaz:

https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-torben-sondergaard
HTML odkaz:
Nové stvoření: Lidé > Torben Søndergaard
Odkaz na zdroj:

Autor: nove-stvoreni.cz
Zdroj: https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-torben-sondergaard
Text je pod licencí CC BY-NC-SA

Html kód odkazu na zdroj:
<p>Autor: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/">nove-stvoreni.cz</a><br />Zdroj: <a href="https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-torben-sondergaard">https://www.nove-stvoreni.cz/kdo-je-torben-sondergaard</a><br /> Text je pod licencí <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">CC BY-NC-SA</a></p>