NS: MATERIÁLY Pro Nový Život

Jonathan Welton - Poslední dny - 0 - Předmluva

Jonathan Welton - Poslední dny - 0 - Předmluva

Autor: nove-stvoreni.cz, text je pod licencí CC BY-NC-SA

Asi jako spousta lidí jsem nikdy vlastně nepřemýšlel, proč věřím, čemu věřím, odkud to pochází, případně kde to vzali lidé, kteří to hlásali a vyučovali. Podobně jako mnozí jsem přijal spoustu věcí a věřil jim, jen protože jsem v něčem vyrostl, viděl jsem to všude kolem sebe, všichni to říkali nebo dělali, všichni tomu věřili, a neznal jsem nic jiného. Přijímal jsem věci s předpokladem, že tito lidé znají Boha a tyto věci mají od Něj. Vůbec by mě nenapadlo, že moje víra je vlastně založená na lidech, na jejich poznání, názorech a tradicích, a že něco může být i jinak.

Je celkem šílené žít život podle takové víry, když vevnitř člověk vnímá, že to není "úplně" ono, ale netuší, co s tím má dělat, protože nezná a nemá jiné možnosti, než se v rámci svého směru věření "nějak víc snažit", "být tomu věrný" a doufat, že jednou nějak dosáhne toho "onoho". Jaké vysvobození je potom zjištění, že člověk může poslechnout to vnitřní vnímání, že se může rozhlédnout, že může hledat a poznat, že existuje mnohem víc, než mu do té doby jeho klapky na očích umožňovaly vidět.

Překlad "Poslední časy"

Tento materiál je překlad několika přednášek Jonathana Weltona z různých akcí, které jsou na základě jeho knihy o posledních časech. Jde o překlad videozáznamů, které jsou k dispozici na Youtube. Tyto přednášky jsou trochu jiné, než samotná kniha, která obsahuje spíše jen fakta, je mnohem obsáhlejší a také přesnější.

Název "poslední časy" může být matoucí, protože Jonathan zde probírá více témat a lidem to může přinést světlo do různých věcí. Každopádně je důležité si uvědomit, že náš pohled a porozumění tomu, v jaké době žijeme a co očekáváme, zásadně určuje všechno ostatní.

Smyslem není někomu něco vnucovat, smyslem je povzbudit lidi k zamyšlení.

Kdo je Dr. Jonathan Welton?

Jonathan Welton se narodil a žije s rodinou ve Spojených státech. Titul Dr. (The Doctor of Ministry) získal na "biblické" vysoké škole Vision International University. Napsal několik knih na různá témata a jednou z jeho knih je i kniha "Raptureless", která se týká posledních časů. Tato kniha je výsledkem přibližně 10 let studia a zkoumání posledních časů. Přináší pohled, který sice není historicky nijak nový, ale spousta lidí pravděpodobně nic podobného neslyšela. Její první vydání je volně dostupné na internetu.

Výchozí předpoklady z knihy "Raptureless"

  1. Každá část Evangelia je jednoduchá, včetně vyučování o posledních časech. Pokud je něco příliš složité a běžný člověk tomu není schopen porozumět, je to vyučováno špatně.

  2. Náš pohled na budoucnost by v nás neměl vyvolávat strach.

  3. Žádná část Evangelia (což doslova znamená Dobrá zpráva) nikdy nepřináší strach.

  4. Naše porozumění posledním časům určuje, jak se rozhodujeme, jak žijeme své životy a zda plánujeme dlouhodobě - zda budujeme odkaz, připravujeme naše děti na život a celoživotní službu Pánu, a podobně.

  5. Správný pohled na poslední časy nás osvobodí od strachu a namísto posedlosti antikristem způsobuje obnovení vášně pro Ježíše.

Povzbuzení

I když si možná myslíte, že vás toto téma nezajímá nebo ho už máte "vyřešené", projděte si to s upřímným srdcem. Je tam spousta věcí k zamyšlení. Pro hlavu to asi bude výzva, nicméně jako vždy - vnímejte duchem. Nenechte se zastavit cizími slovy, chybami, nepřesnostmi, chtějte uvidět "o co jde" :‑)

Autor: nove-stvoreni.cz
Text podléhá licenci Creative Commons: Uveďte autora – Neužívejte komerčně – Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní (CC BY-NC-SA)

Podobné stránky