NS: MATERIÁLY Pro Nový Život

Než budeme někoho nebo něco brát jako samozřejmost

Než budeme někoho nebo něco brát jako samozřejmost - české titulky

Inspirativní video. Často nás to vůbec ani nenapadne, ale tak snadno se stane že lidi nebo věci začneme považovat za samozřejmé, a podle toho s nimi také zacházíme. Stěžovat si je tak snadné, ale co když i tak zbytečné... Neberte to prosím zákonicky, ale použijte to k povzbuzení ;-)

Část textu: Než budeme někoho brát jako samozřejmost

Slyšet toto není lehké, ale dovolte mi to vysvětlit: Co kdybychom se zítra vzbudili jen s tím, za co jsme byli dnes vděční? Co by nám zbylo? Na tomto si lze uvědomit souvislosti.

Je tak snadné nechat se každý den naštvat. Pokud si chcete najít důvod, proč se rozčilovat, najdete ho. Pokud si chcete najít důvod stěžovat si na někoho, najdete ho. Pokud chcete, aby vám někdo lezl na nervy, někdo se najde. Během každého dne máte bezpočet příležitostí být frustrovaní, zklamaní, nebo naštvaní na lidi, místa a situace kolem vás.

Problém je, že nevidíme své životy takové, jaké jsou. Vidíme je, že jsou horší, než jsou. Neměli bychom stěžováním si ztratit ani sekundu našeho života, protože stěžování si problémy neřeší, ale naopak je přitahuje. Kdykoliv si stěžujeme na bolest, námahu, nebo jakoukoliv situaci v našem životě, bráníme sami sobě ve změně. A stěžování si je nakažlivé. Když si stěžujeme, přenášíme to na všechny kolem nás. Takže nyní nás obklopuje kultura stěžování si. A všichni víme, že když strávíme dnešek stěžováním si na včerejšek, tak to zítřek nijak nezlepší.

Když si stěžujeme ohledně naší rodiny, je velmi důležité si uvědomit, že je někdo, kdo právě o své rodiče přišel. Když si stěžujeme ohledně naší práce, je velmi důležité si uvědomit, že je někdo, kdo právě o svoji práci přišel. Když si stěžujeme ohledně univerzity, školy, je důležité si uvědomit, že jsou miliony dětí, které ke vzdělání nemají přístup.

Pokud by dnešek byl vaším posledním dnem, jak byste změnili způsob, jakým mluvíte? Pokud by dnešek byl vaším posledním dnem, jak byste změnili své myšlení? Pokud by dnešek byl posledním dnem vašeho života, jak byste změnili své chování? Jak byste změnili svůj přístup k vašim nejbližším? Jak byste změnili způsob, jakým jednáte s lidmi, se kterými se setkáváte, nebo které vidíte?

Nikdy nevíte, kdy ta poslední věc, kterou řeknete, bude naposled, kdy tento člověk slyší váš hlas. Jste spokojení s tím, co jste naposled řekli svým milovaným? Jste spokojení s tím, jak jste o nich naposled přemýšleli? Jste spokojení se způsobem, jakým jste se naposled k někomu chovali?

Zkuste si 24h nestěžovat a uvidíte, jak se mění váš život. Tajemství toho mít všechno, je uvědomění si, že už to máte. A nezapomeňte - dejte si pozor na to, co dnes někomu řeknete, protože už nemusíte mít zítřek, abyste to mohli vzít zpět.

Podobné stránky